Titokban nagyon sok nő vágyik új állásra |
2015.05.14. |
HR szolgáltatások/Jobline |
forrás: PeppeR PR |
|
|
Már második alkalommal kerül megrendezésre a nők munkahelyi elhelyezkedését és beilleszkedését segítő Jobline Női Karriernap. A rendezvény célja, hogy a sztereotípiákon, az esetleges önbizalomhiányból és a társadalom férfias jellegéből fakadó akadályokon túllépve minél több nő kezdje el karrierjének tudatos megtervezését. A rendezvény előadásai, konzultációs lehetőségei és álláskínálata révén inspirációt és azonnal hasznosítható gyakorlati támogatást nyújt a kilátogatóknak, legyenek álláskereső frissdiplomások, gyes-ről visszatérni szándékozó anyukák, vagy a karrierlétrán előrelépő tapasztalt munkavállalók.
|
|
|
„A tavalyi rendezvény sikerein felbuzdulva és a visszajelzéseket is figyelembe véve döntöttünk úgy, hogy idén új helyszínen, nagyobb, tágasabb térben rendezzük meg a Női Karriernapot.” – mondta Tóbiás Andrea, a rendezvény védnöke. „A Millenárison olyan tereket alakítunk ki, amelyek sokak számára teszik lehetővé az előadásokon való részvételt, ugyanakkor megteremtjük a kiscsoportos beszélgetések, az úgynevezett meetupok és a személyes tanácsadás meghitt környezetét is. Mivel tavaly nagyon sokan kifejezetten álláskeresési céllal látogattak el, biztosítjuk annak lehetőségét is, hogy a munkát keresők az állást kínáló cégek képviselőivel személyesen tudjanak beszélgetni, sőt akár egy első körös állásinterjún is részt vegyenek. A gyermekkel érkezőket pedig gyermekmegőrző és játszósarok várja.” – mondta Tóbiás Andrea.
A Jobline tavaly április közepén végzett női karrier kutatása szerint a 800 megkérdezett nő harmada élt már át hátrányos megkülönböztetést. Elsősorban az anyagi megbecsülés, a munkahelyen történő előrejutás és a szakmai tudás elismertetése területén szembesültek diszkriminációval.
A tavalyi rendezvény mintegy 2500 résztvevője körében végzett felmérés szerint a látogatók 66%-a kifejezetten álláskeresési céllal kereste fel az eseményt. Közülük az összes válaszadó 43%-nak volt aktuálisan állása, de mégis fel akarták mérni, milyen további álláslehetőségeik nyílnának. A pályakezdőket, a gyesről visszatérőket, valamint a munkájukat elvesztőket is figyelembe véve látszik, hogy a látogatás elsődlegesen a karrierváltás előkészítéséhez, felméréséhez, a jövő tervezéséhez kapcsolódott. A tavalyi rendezvényhez hasonlóan várhatóan idén is sokan, sokféle igénnyel látogatnak majd el a rendezvényre. A nap során 12 előadás, 8 meetup, 300 tanácsadási fórum, valamint több mint 20, a női karrierépítést támogató cég állásajánlat kínálata várja a látogatókat. A kiállító vállalatok többek között mérnöki, informatikai, gazdasági, pénzügyi és kereskedelmi területen várják - az állások jelentős része esetében - megalapozott idegennyelv ismerettel rendelkező jelentkezőket.
Az idei Jobline Női Karriernap a sokszínűségre helyezi a hangsúlyt. Bár a nők kor, képzettség, életpálya elképzelések és családi viszonyok szempontjából rendkívül heterogén csoportot alkotnak, addig a szakmai előrelépést korlátozó vállalati üvegplafon leküzdése, a munkahely és magánélet egyensúlyának megteremtésének igénye vagy a gyermekvállaláshoz kapcsolódóan az atipikus foglalkoztatási formák iránti nyitottság általánosan jellemző.
„A Női Karriernap sokszínű programjával a látogatói igények széles spektrumát szeretnénk kielégíteni. A karrierlehetőségek felmérésétől az előadásokon és képzéseken történő részvételen át az előre megtervezett állásinterjúig sok mindenre lehetőség nyílik. Amit viszont mindenki számára javaslunk, az az, hogy készüljön fel erre a szombati napra. Érdemes pontosan végiggondolni, milyen céllal akarunk kilátogatni a Millenárisra, míg a kiscsoportos tréningekre és egyéni tanácsadási alkalmakra pedig fontos előzetesen is regisztrálni.” – mondta Tóbiás Andrea.
A Jobline Női Karriernap 2015. május 16-án 10.00 és 18.00 óra között a Millenáris központ D pavilonjában kerül megrendezésre. A részvétel ingyenes, csupán előzetes regisztrációhoz kötött, melyet a www.noikarriernap.hu oldalon, vagy akár a helyszínen is meg lehet tenni.
10 kérdés a nőkhöz
Egy új állás kapcsán ezeket a kérdéseket érdemes végiggondolni
1. Milyen rövid-, közép- és hosszú távú karriercéljaim vannak?
2. Mi a legfontosabb motivációm a szakmai területen?
3. Hogyan képzelem el a magánélet és a munka összehangolását?
4. Melyek a legnagyobb az erősségeim?
5. Hol húznám meg saját határaimat?
6. Milyen szakmai készségek és képességek birtokában vagyok?
7. Milyen tapasztalatom, tulajdonságom vagy kompetenciám van, amely kiemel a többi pályázó közül?
8. Melyek a legfontosabb feltételek, amelyek alapján válogatok a karrierlehetőségeket kínáló cégek között?
9. Milyen elvárásaim vannak leendő feladatkörömmel, munkaadómmal szemben?
10. Hogyan jellemezném a számomra ideális munkakörnyezetet?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|