Minden korábbit felülmúló érdeklődés övezte a ma Nyíregyházán záruló országos hódóra sorozatot. A szervezők tapasztalatai újból azt igazolták, hogy a diákok különösen fogékonyak azokra a tanórákra, melyek az iskola falain kívül teszik lehetővé egy-egy téma részletes megismerését. A program több mint 10 éve során felhalmozott tapasztalatok beépítése révén a WWF szakemberei által az OBI áruházakban tartott hódórák lehetővé teszik, hogy egy valaha kihalt, mára Magyarországon újból honos állat élete példáján keresztül szerezhessenek a gyerekek gyakorlati környezetismereti és természetvédelmi tudást.
A programokon főleg 9 - 13 éves diákok vettek részt, több osztály értelmi fogyatékkal élő, illetve látássérült diákokkal foglalkozó iskolákból érkezett. A nagyfokú érdeklődést jelzi, hogy az általános iskoláknak történt meghirdetés ellenére még óvodai csoportok is jelezték, szívesen részt vennének egy-egy OBI áruházbeli HÓDÓRÁ-n.
Az órákat tartó WWF szakemberek szerint a gyerekek kifejezetten érdeklődőek voltak és odafigyeltek a részletekre is. Nem egyszer zavarba ejtő kérdéseket is feltesznek, például arról, hogy miért nem fehér a hódok metszőfoga, és vajon hogyan néz ki belülről egy hódvár. Sokan jelezték azt is, hogy mindenképpen részt vesznek az órákhoz kapcsolódó pályázaton is. Az órákon szerzett ismeretek alapján a diákok hódismereti totót tölthetnek ki. A helyes válaszokat március 14-ig visszaküldők között sorsolás dönti el, hogy melyik csoport vehet részt egy természetvédelmi osztálykiránduláson. A hódórákkal egy időben a WWF és az OBI szövegíró és képregény-készítő pályázatot is indított, amelyre az általános iskolások a hódról szóló versekkel, rajzokkal nevezhetnek. A pályázatok célja, hogy ne csak a hóddal kapcsolatos ismeretek elsajátítására nyíljon lehetőség, hanem a természetvédelem kapcsán a gyerekek szabadon kibontakoztathassák fantáziájukat és alkotókedvüket is. Mindez azt szolgálja, hogy ezek a gyerekek a környezetükkel törődő, a természetet védő felnőttekké váljanak.
|