|
Idén a Magyarországon immáron 10 éve jelenlévő Flextronics nyerte el az Üzleti Etikai Díjat, a multinacionális vállalatok kategóriájában. A díj átadására 2003. november 12-én, az E-Magyarország, e-kormányzat Konferencia keretében kerül sor, s László Ervin professzor, a Budapesti Klub alapítója adja át az arra érdemes vállalatoknak. A Budapest Klub által alapított és a Piac és Profit üzleti magazin által működtetett Üzleti Etikai Díjat negyedszer osztják ki a hazai gazdasági élet kimagaslóan tisztességes üzleti magatartást tanúsító vállalatainak.
|
|
Devecz Miklós a Flextronics Stratégiai Fejlesztések és Kormányzati Kapcsolatok Igazgatója különös jelentőséget tulajdonít ennek a díjnak. "Cégünk több olyan díjat nyert el az elmúlt években, mely gazdasági eredményességének volt köszönhető. Ezúttal azonban számunkra is bebizonyosodott, hogy nemcsak az üzleti életben folytatunk sikeres tevékenységet, hanem a társadalmi szerepvállalásunk, a környezetünkben élők és a dolgozóink felé nyújtott támogató programjaink, alapítványaink is kiemelkedő jelentőségűek. Erre nagyon büszkék vagyunk."
Az eddig kialakult gyakorlatnak megfelelően, a különféle szakmai szervezetektől (IVSZ, AMCHAM, Joint Venture Szövetség, Magyar Business Leaders Fórum, VOSZ, BKIK, BAZ Megyei Kereskedelmi és Iparkamara) beérkezett jelölések alapján felkért vállalatoknak lehetősége van pályázni a díjra, s a beérkezett 20 pályázatból került kiválasztásra a nyertes cég a Piac és Profit ajánlásával, három kategóriában.
A cégek üzleti etikájának mérésére nemzetközi etikai professzorokból alakult team dolgozta ki az etikai szempontrendszereket. Ebbe beletartozik a vállalat ügyfelei és munkatársai felé megnyilvánuló magatartása éppúgy, mint termékeinek természetet vigyázó szemlélete, a vállalat társadalmi felelősségvállalása, szűkebb-tágabb környezetében vállalt segítő szerepe, gondoskodása. A Budapest Klub magyar kuratóriumi tagjaiból (László Ervin, Horváth Pál, Tóthné dr. Pásztor Zsuzsa, Schiffer János, Varga István, Veres Lajos), vendégekből (Hankiss Elemér, Vitányi Iván, Zwack Péter), valamint az előző évek nyerteseiből (Beck György HP, Fodor István Ericsson, Sugár András Westel, Kürti Sándor, Kürt) álló zsűrije még az üzleti partnerekkel szembeni viselkedést is figyelembe vette bírálati szempontjaiban. Így a Kisvállalati Kategóriában a Telvill Kft. lett díjazott, a Nemzeti Nagyvállalati Kategóriát az Arcadom Építőipari Rt. nyerte, míg az említett Multinacionális Vállalati Kategóriában a Flextronics vitte el a pálmát.
De miért nyerte idén a Flextronics az Üzleti Etikai Díjat? "Egyrészt fontos megemlíteni, hogy a Flextronics az ország vezető beruházói, munkaadói és exportőrei közé tartozik és tevékeny részt vállal az ország versenyképességének növelésében." - válaszolta Devecz Miklós. "Vállalatunk természetesen rendelkezik azon minőségi, illetve környezetvédelmi tanúsítványokkal, melyek termékeit és tevékenységét, a világ bármely táján, kiválóra minősítik. Mindezek mellett, a Flextronics számára kiemelten fontos, mind a saját munkatársak, mind pedig annak a négy városnak, vagyis Nyíregyháza, Tab, Sárvár, Zalaegerszeg városának fejlődése, ahol a vállalat jelen van."
A stratégiai igazgató elmondta, hogy a régiók legnagyobb munkaadójaként a munkatársaknak nemcsak megfelelő munkahelyet, hanem versenyképes jövedelmet, egyénre szabott szakmai, nyelvi továbbképzést, sportolási lehetőséget és emelt szintű egészségügyi szolgáltatásokat is biztosít a vállalat. Az oktatás támogatása közül, kiemelkedik a Budapesti Műszaki Egyetemmel 2003 júniusában 3 évre kötött, átfogó együttműködési szerződés, melynek keretében a Flextronics a szakmai képzésekhez nyújt jelentős segítséget. A cégnek az elmúlt 24 hónap folyamán több mint 3000, Magyarországon bejegyzett céggel volt élő üzleti kapcsolata, ebből több mint 500 közvetlenül a Flextronics termelési tevékenységét szolgálta.
A nemzetközi szinten működő Flextronics Alapítvány folyamatosan várja azon települések pályázatát - az ott élők életkörülményeinek javítására -, ahol üzemük működik, hiszen a cég komoly településfejlesztő tevékenységeket folytat. Eddig a rumi Csigabiga Alapítvány, a sárvári Várkerületi Általános Iskola hátrányos helyzetű gyermekei részesültek a vállalati adományban, illetve Tab város első EU-konform játszóterét is ebből a támogatásból hozták létre.
A cég az egészségügy jó néhány területén is jelen van támogatásaival. Többek között az autisták, pszichiátriai és rákos betegek gyógyítását és rehabilitációját szolgáló alapítványokat támogatja. "Nem feledkezünk meg a sportról sem, a Flextronics Zalaegerszeg éveken keresztül névadó szponzora volt a ZTE első osztályú kosárlabda csapatának, és jelenleg is támogatja a Sárvár NBII-es férfi kosárlabdacsapatát. A cég emellett saját sportkört is működtet." - összegzett Devecz.
A Flextronics, mint vállalat
A szingapúri központú Flextronics az elektronikai gyártási szolgáltatások vezető vállalata, melynek a 2003-as pénzügyi évben bevétele 13,4 milliárd USA dollár volt. Közel 95.000 alkalmazottjával, a cég öt kontinens 29 országában végez tervezési, mérnöki, gyártási és logisztikai tevékenységet. Ez a globális jelenlét biztosítja a forrásokat, a technológiát és a kapacitást tevékenysége optimalizálásához. A Flextronics az innovatív terméktervezés, a tesztmegoldások, a gyártási- és hálózati szolgáltatások, a számítástechnikai szakértelem és a logisztika területén kínál teljes körű szolgáltatásokat.
További adatokat a cégről a Flextronics honlapján (www.flextronics.com) találhat.
|
|