Az internetes programra helyezett hangsúlyos tevékenysége részeként a BSA kiadott egy jelentést, amely az internetről letöltött illegális szoftverek használatával kapcsolatos veszélyeket taglalja. Neil MacBride, a BSA illegális szoftverhasználat elleni tevékenység területének alelnöke kijelentette: "Azáltal, hogy a weben névtelenül vásárolunk, abban a torz hitben ringatjuk magunkat, hogy a szellemi tulajdon (IP) lopás olyan bűncselekmény, amelynek nincs áldozata. Sokaknak álmukban sem jutna eszükbe, hogy ellopjanak az áruházból egy zenei CD-t vagy egy szoftvercsomagot, az internetre azonban hajlandóak fölmenni egyértelműen illegális szoftverek felkutatása céljából. A tájékozatlanság nem kifogás - a vállalkozásoknak ellenőrizniük kell, hogy amit vásárolnak, vajon eredeti-e."
Ha valaki nem hivatalos forrásból, online módon vásárol szoftvert, akkor olyan jelentős veszélyeknek teszi ki magát, mint az adatvesztés, a számítógépes vírusok és a rendszerleállás. Ha az ár túl jól hangzik ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem is igaz. A BSA nemcsak az aukciók lezárására törekszik, hanem az egyenrangú hálózatok (P2P) közötti illegális fájlmegosztást is meg kívánja akadályozni. 2008. év első felében a BSA 48 000 értesítést adott ki arról, hogy 633 000 személy használ BitTorrent fájlokat mintegy 525 millió USD (386 millió euró) értékben.
A BSA és a tagjai, amelyek között számos vezető szoftverfejlesztő cég és hardver partnereik is megtalálhatók, már több, mint egy évtizede tesz kemény erőfeszítéseket a felhasználók védelme, valamint az internet alapú illegális szoftverhasználat visszaszorítása érdekében. Ahol a jog lehetővé teszi, ott a BSA időről-időre felszólítja az aukciós webhelyeket arra, hogy, vegyék le az internetről a BSA online aukció-követő rendszere által beazonosított gyanús szoftverekkel kapcsolatos aukciókat.
"Az aukciós webhelyeknek többet kell tenniük az ügyfeleik védelme érdekében" - tette hozzá Neil MacBride. "Fogyasztóik biztosabb védelme érdekében az aukciós webhelyeknek vállalniuk kellene a felelősséget, és fel kellene hívniuk ügyfeleik figyelmét az online módon vásárolt szoftverekkel kapcsolatos veszélyekre. A szoftveriparral kialakítandó szoros együttműködés keretében az aukciós webhelyek figyelmeztethetnék a szoftveres cégeket az internetre feltett aukciókra, és lelassíthatnák a folyamatot azzal, ha letiltanák az 'azonnali vásárlás' funkciót - ezzel több időt adnának az illegális szoftverek nyomon követésére és elfogására."
Az Egyesült Királyságban a BSA nemrégiben jogi eljárást indított az RJ-Software ellen hamisított Adobe, Autodesk, Corel és Quark szoftverek árusítása miatt. Az eljárás közvetlen eredménye az volt, hogy a tulajdonos, Clark úr vállalta, hogy befejezi az üzleti tevékenységét, és kártérítést fizet 24 hamis szoftverlemez csomag forgalmazásáért. Ez az eset egyértelmű üzenetet küld a többi online kereskedő számára is arról, hogy bármennyire kicsi kereskedelmi szervezetről is van szó, a BSA és tagjai az illegális szoftverek értékesítését nem fogják tolerálni.
Az Interneten folytatott illegális szoftverhasználatról szóló jelentés letölthető a következő címen: www.bsa.org/internetreport
A BSA-ról
A Business Software Alliance (www.bsa.org) kiemelkedő szerepet játszik a biztonságos és jogkövető digitális világ kialakulásának elősegítésében. A BSA a világ kereskedelmi-szoftveriparág és a hardvergyártó partnerek szócsöveként képviseli tagjait a kormányokkal folytatott párbeszédben és általában a nemzetközi piacokon. Tagjai a világ egyik leggyorsabban bővülő iparágát képviselik. A BSA programjai a szerzői jogok védelmét, az informatikai biztonságot és az (elektronikus) kereskedelmet ösztönző oktatási és jogszabály-előkészítéssel kapcsolatos kezdeményezései révén elősegítik a technológiai innováció fejlődését. A BSA tagjai: Adobe, Altium, Apple, Attachmate, Autodesk, Avid, Babylon, Bentley Systems, CNC, Corel, Cyberlink, Dassault Systèmes SolidWorks Corporation, Famatech, FrontRange Solutions, Graphisoft, LINKService, Mamut, Materialise Software, Microsoft, Mindjet, Monotype Imaging, O&O Software, Quark, Quest Software, Ringier-Informatik, Scalable Software, Siemens, Staff& Line, Symantec, Tekla és a The MathWorks.
|